Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Użytkownicy Spotify mogą łączyć muzykę i podcasty na listach odtwarzania

Spotify naprawdę chce, aby jego użytkownicy słuchali podcastów.

Począwszy od 30 września firma zajmująca się przesyłem strumieniowym dodała to, co określa jako „często wymaganą funkcjonalność”: możliwość dodawania podcastów do własnych list odtwarzania.

Spotify zamieścił dziś rano tę wiadomość, pisząc, że „do niedawna listy odtwarzania były zarezerwowane wyłącznie dla muzyki. Ale teraz, w duchu Audio First, użytkownicy Spotify mogą łączyć muzykę i podcasty na tych samych listach odtwarzania”.

Audio First” to oczywiście strategia treściowa opracowana przez szefa Spotify Daniela Eka w lutym.

Aby osiągnąć cele „Audio First”, firma nabyła trzy firmy podcast-owe, Anchor i Gimlet Media za 343 miliony dolarów łącznie, a także Parcast, firmę specjalizującą się w programach walki z przestępczością.

Nowa funkcjonalność oznacza w praktyce, że użytkownicy mogą tworzyć listy odtwarzania podcastów lub dodawać podcasty do istniejących list odtwarzania w celu zapewnienia „mieszanych doznań medialnych”.

Użytkownicy mogą również utworzyć listę odtwarzania wielu podcastów z rzędu lub zintegrować swoje ulubione utwory, na przykład z wiadomościami, komedią lub podcastami sportowymi.

Zgodnie z pierwszymi doniesieniami The Verge, Spotify faktycznie rozpoczął testowanie wstawiania podcastów do spersonalizowanych list odtwarzania na początku tego roku.

Następnie w czerwcu firma uruchomiła spersonalizowaną listę odtwarzania dla użytkowników z USA, która łączy podcasty i muzykę.

W wpisie na blogu, Spotify napisał:

„Na Spotify znajduje się ponad 3 miliardy wygenerowanych przez użytkowników list odtwarzania. Oznacza godziny pieczołowicie przygotowanych list utworów, których słuchacze nie są w stanie uzyskać wystarczająco dużo. Z tymi nowymi możliwościami kreatywności, opcje są nieograniczone. A najlepsze jest to, że jest to tak proste, jak stworzenie listy odtwarzania pełnej muzyki”.

musicbusinessworldwide.com
#szanujetokupuje