Biznes muzyczny, DJ, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Kolejna integracja usługi strumieniowania Beatport LINK z Virtual DJ

Usługa strumieniowa subskrypcji Beatport LINK dla DJ’ów integruje się z Virtual DJ 2020.

Uruchomiony w maju, Beatport LINK pozwala DJ-om na strumieniowe przesyłanie katalogu ponad 6 milionów ścieżek bezpośrednio do oprogramowania dla DJ-ów.

Beatport LINK nawiązał również współpracę licencyjną z Denon DJ i jest dostępny w publicznej wersji beta oprogramowania rekordbox Pioneer DJ (obecnie tylko na komputerach Mac i wkrótce dostępny dla systemu Windows).

Dalsza integracja będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

Według Beatport, LINK został zaprojektowany jako uzupełnienie podstawowego sklepu z plikami do pobrania, a także jako dodatkowe źródło przychodów dla wytwórni, artystów i dostawców.

Abonenci Beatport LINK PRO i Beatport LINK PRO+ mają dostęp do pamięci masowej 50 lub 100 ścieżek w trybie offline, strumieniowej transmisji dźwięku o jakości wyższej niż 320 Kbps Mp3, dostęp do list odtwarzania Beatport LINK Playlist, a także możliwość przeszukiwania całego katalogu za pomocą oprogramowania do pracy z DJ-em.

Zarówno Beatport LINK PRO jak i Beatport LINK PRO+ są dostępne w 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej.

Dyrektor generalny Beatport, Robb McDaniels, powiedział:

„Z ponad 100.000.000 pobrań, VirtualDJ jest najczęściej używanym oprogramowaniem dla DJ-ów na świecie. Nie mogliśmy być bardziej podekscytowani włączeniem tej dużej i pełnej pasji społeczności do szybko rozwijającego się ekosystemu Beatport LINK”.

musicbusinessworldwide.com
#szanujetokupuje