Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, ROYALTIES

Jammber nabywa TuneRegistry, aby podbić „coraz bardziej rozdrobniony globalny ekosystem praw muzycznych”

Jammber ogłosił, że nabył spółkę zarządzającą prawami autorskimi TuneRegistry.

Warunki umowy nie zostały ujawnione, ale Jammber zamierza wykorzystać platformę do zarządzania opłatami licencyjnymi. W najbliższych dniach Jammber uruchamia nową aplikację o nazwie Splits.

Współzałożyciel i prezes Jammber – Marcus Cobb mówi, że wszystko, co firma robi, jest dla właścicieli muzyki.

„Wszystko, co robimy, polega na szybszym i dokładniejszym wynagradzaniu właścicieli muzyki. Własność muzyczna jest podstawą wszystkich aspektów korzystania z muzyki. Teraz możemy zdemokratyzować proces rejestracji własności w nowy sposób, który może zostać rozszerzony wraz z nadzwyczajnym rozwojem branży”.

Posiadacze praw na TuneRegistry uiszczają opłatę abonamentową za samorejestrowanie praw autorskich do muzyki. TuneRegistry jest połączony z dwoma tuzinami firm metadanych i organizacji zajmujących się prawami autorskimi. Połączenia te obejmują ASCAP, BMI i SESAC.

TuneRegistry mówi, że posiadacze praw zatrzymują 100% swoich honorariów na platformie. Posiadacze praw korzystający z innych platform mogą stracić do 20% tych honorariów z tytułu opłat administracyjnych, według szacunków TuneRegistry. Firma nie ujawniła dokładnych numerów abonenckich dla swojego planu miesięcznego o wartości 15 USD.

TuneRegistry założone przez Dae Bogan, zostało wcześniej przejęte przez Haawk. Przejęcie to wydawało się jednak dość szybko popadać w problemy.

Bogan przeniesie się do Jammber jako Senior VP, Global Music Rights. Będzie nadzorował działalność i strategię produktową TuneRegistry jako spółki zależnej należącej w całości do Jammber.

Bogan mówi, że strategia Jammber od początku współgra z jego wizją TuneRegistry.

„Misją Jammber jest zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki twórcy muzyki i posiadacze praw autorskich opowiadają się za skomplikowanym i coraz bardziej rozdrobnionym globalnym ekosystemem praw muzycznych, który rezonuje z naszym własnym.”

Platforma Jammber Money stała się dla firmy głównym punktem odniesienia w kwestii terminów płatności dla artystów. Usługa jest opisana jako wtyczka Chrome, która umożliwia artystom dostęp do swoich zarobków „szybciej niż kiedykolwiek wcześniej”. Jammber Money nie został oficjalnie uruchomiony, choć można zapisać się na listę oczekujących.

digitalmusicnews.com
#szanujetokupuje