Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

RIAA cieszy się z faktu, że streaming nadal rozwija przemysł muzyczny

Strumieniowa muzyka mocno namieszała od czasu uruchomienia Spotify w 2006 roku, ale startowała bardzo powoli. Minęły lata, zanim usługa dotarła do Stanów Zjednoczonych, a inne regiony były jeszcze trudniejsze do uchwycenia.

Teraz wydaje się dziwne, że muzyka strumieniowa jest dominującą rzeczą tylko od kilku lat. W rzeczywistości, dopiero w 2015 r. strumieniowe przesyłanie muzyki oficjalnie przewyższyło cyfrowe pliki do pobrania jako źródło przychodów numer jeden.

Teraz, zgodnie z nowym raportem RIAA, streaming stanowi 80 procent całkowitych przychodów branży muzycznej. Cyfrowe pliki do pobrania praktycznie nie istnieją, w porównaniu do nich nawet fizyczne nośniki lepiej zniosły burzę zmian.

Sprzedaż winylu i płyt CD wzrosła w pierwszej połowie roku, odpowiednio o 5 i 13 procent. Chociaż ich udział nadal wynosi tylko około 13%, a łączny przychód wynosi nieco ponad 700 milionów dolarów.

Całe ciasto jest warte 5,4 miliarda dolarów w pierwszym półroczu, co oznacza około 4,3 miliarda dolarów pochodziło z usług strumieniowych, takich jak Spotify i Apple Music.

Podczas gdy można już usłyszeć zawodzenie ludzi, którzy chcą, aby artyści i twórcy byli wynagradzani bardziej sprawiedliwie, nie można winić za to jedynie Spotify, firmy, która całkiem samodzielnie zawróciła słabnący przemysł muzyczny na właściwe tory.

Po pierwsze, teraz jest jasne, jak dzień, że usługi strumieniowe stanowią większość sprzedaży nagrań w branży. Po drugie, prawdziwym problemem przemysłu są prawdopodobnie przerażające kontrakty płytowe, które gwarantują lwią część zysków dla wytwórni płytowych.
Po trzecie, nawet gdyby tak nie było, Spotify nie zarabia zbyt wiele dla siebie. Przez swoje stale rozwijane pakiety freemium zmagają się z trudnościami z osiąganiem zysków i zarządzają nimi dopiero od kilku kwartałów.

Dla RIAA, organizacji reprezentującej głównie wytwórnie płytowe, Spotify i Apple Music to dar od Boga, ponieważ oni i ich członkowie wydają się czerpać zyski z boomu w sprzedaży muzyki.

Zrzut ekranu 2019-09-8 o 08.29.51

Zrzut ekranu 2019-09-8 o 08.29.25

Zrzut ekranu 2019-09-8 o 08.29.33

Cały raport RIAA znajdziecie TUTAJ.

afterdawn.com
riaa.com
#szanujetokupuje