Biznes muzyczny, MAJORS, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

Ava Max nawiązała współpracę wydawniczą z Warner Chappell Music i Artist Publishing Group

Warner Chappell Music (WCM) i Artist Publishing Group (APG) zawarły porozumienie o wspólnym wydawnictwie ze wschodzącą gwiazdą popu i autorką tekstów piosenek, Avą Max.

W połowie 2018 roku wokalistka/piosenkarka wydała swój breakoutowy singiel Sweet but Psycho, osiągając 10 miejsce na Billboardzie Hot 100 i 1 w ponad 25 krajach, w tym w Niemczech, Finlandii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Ava Max (Artist Partner Group/Atlantic Records) stworzyła swój pierwszy przebój w 2017 roku, kiedy to połączyła siły z producentem Nü Disco Le Youth w utworze Clap Your Hands.

Debiutancki singiel „Sweet but Psycho” Avy z 2018 roku stał się światowym hitem, zdobywając status platynowej platyny z certyfikatem RIAA i osiągając najwyższy wynik na pierwszym miejscu w US Pop Radio.

Na początku 2019 roku, przez 10 kolejnych tygodni utrzymywała się na szczycie listy artystów wschodzących Billboardu.

Następny singiel Avy Max „So Am I” wylądowałem na piątym miejscu na liście przebojów Dance Club Songs chart Billboardu.

„Ava ma zadziwiające wokale i rewelacyjną zdolność pisania piosenek, które dowodzą, że jest prawdziwą ikoną popu w tworzeniu, a my z niecierpliwością oczekujemy, że przyczynimy się do jej rosnącego sukcesu”, powiedział Guy Moot, współprzewodniczący i dyrektor generalny WCM.

Prezes WCM w A&R, USA, Ryan Press i wiceprezes A&R, Katy Wolaver dodała: „Ava jest odważna, nieustraszona i da się od niej wyczuć powiew świeżości. Świat dopiero zaczął dostrzegać jej potencjał i możliwości a my jesteśmy podekscytowani, że będziemy u jej boku w nadchodzącej podróży”.

Angie Pagano, Dyrektor Generalny, Artist Publishing Group, dodała: „Miałem zaszczyt ściśle współpracować z Avą i to niesamowite, że jej osobowość i kreatywność zostały urzeczywistnione w jej muzyce. Jej niesamowity głos i pasja do muzyki pop wyróżniają ją na tle innych i cieszę się, że mogę wspierać jej niestrudzoną determinację w dalszym rozwoju.

Ava Max powiedziała: „Jestem kimś, kto mówi co myśli, więc ważne było dla mnie, żeby mój wydawca cenił sobie oryginalność i twórczą ekspresję. Bardzo ufam załodze APG i jestem podekscytowana współpracą z zespołem Warner Chappell, aby rozpocząć kolejny rozdział.

musicbusinessworldwide.com
#szanujetokupuje