Biznes muzyczny, INTERNET, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, ROYALTIES

Europejskie Konsorcjum Licencyjne ICE przekracza 1 mld euro w ramach zbiórki tantiem

ICE, europejski ośrodek praw autorskich i dystrybutor honorariów autorskich za prawa do piosenek, oficjalnie wypłacił posiadaczom praw autorskich w Internecie opłaty licencyjne w wysokości ponad 1 mld euro (1,11 mld dolarów).

ICE składa się z trzech głównych grup posiadaczy praw autorskich: PRS, STIM i GEMA.

Grupa konsorcjum jest zintegrowana z wieloma platformami cyfrowymi i ułatwia wypłatę i dystrybucję honorariów z tytułu publikacji posiadaczom praw autorskich. Grupa ściśle współpracuje z wydawcami, organizacjami zbiorowego zarządzania (CMO) i innymi posiadaczami praw autorskich.

Spółka dokonała pierwszej dystrybucji w 2016 r. i oprócz przekroczenia progu 1 miliarda euro – podziału środków w ciągu trzech i pół roku, ICE twierdzi, że obecnie wypłaca posiadaczom praw ponad 1 milion euro dziennie.

Najnowsze wyniki wskazują, że liczba ta będzie nadal rosła w nadchodzących latach, chociaż w większości krajów europejskich (i na innych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone, w tym przypadku) tempo wzrostu strumieniowego prawdopodobnie zwalnia. Mimo to, ICE twierdzi, że jego wolumen rośnie.

Przychody z licencji negocjowanych przez ICE stale rosną, a ich skala i wiedza specjalistyczna oznaczają, że opłaty licencyjne są skutecznie przetwarzane pomimo stale rosnących ilości danych

– powiedział Karsten Dyhrberg Nielsen, dyrektor generalny STIM.

Poza pobieraniem honorariów autorskich i przekazywaniem ich odpowiednim wydawcom i twórcom piosenek, ICE wykrywa i rozwiązuje problemy związane z naruszeniami praw autorskich, podejmuje działania mające na celu zapobieganie piractwu oraz prowadzi rozmowy ze spółkami zajmującymi się transmisją strumieniową i mediami w imieniu właścicieli praw autorskich. Centrum praw autorskich posiada biura w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwecji, a jego baza danych zawiera ponad 36 milionów utworów.

ICE twierdzi, że obecnie sprawuje nadzór nad ponad dwiema trzecimi europejskiego rynku posiadaczy praw autorskich.

digitalmusicnews.com
#szanujetokupuje