Biznes muzyczny, News, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

YouTube pozwany przez topowego twórcę treści video

Twórca YouTube, DJ Short-E, pozwał firmę w bardzo nietypowym ruchu.

Proces sądowy zarzuca podjęcie odwetu w związku z naruszeniem praw autorskich i oskarża YouTube o nieprzetworzenie roszczeń z tytułu praw autorskich. Jeśli chodzi o odszkodowania, DJ Short-E – prawdziwe nazwisko Erik Mishiyev – złożył pozew przeciwko YouTube o utracone zarobki.

Skarga została złożona w sądzie federalnym w Kalifornii w środę 28-08-2019. SJ Short-E opisuje siebie jako znanego dziennikarza i DJ-a, który publikuje oryginalną muzykę i miksy DJ-owskie.

DJ Short-E mówi, że od 2007 roku prowadzi dwa kanały YouTube. Te kanały zostały spieniężone zgodnie z polityką YouTube i miały ponad 110 milionów odsłon. W ciągu pięciu lat YouTube zapłacił DJ Short-E 310 000 dolarów za jego treści.

DJ Short-E mówi, że w 2016 roku zaczął otrzymywać roszczenia z tytułu praw autorskich do swoich filmów reklamowych o najwyższym dochodzie z reklam. Odpowiadał na skargi z powództwami wzajemnymi. Wszystkie trzy roszczenia wzajemne zostały wygrane, a jego prawa do monetyzacji zostały przywrócone.

W 2017 roku DJ Short-E otrzymał nagrodę Silver Creator Award z YouTube za dotarcie do 100.000 subskrybentów.

Pomimo powodów do radości, twórca treści twierdzi, że jego wyświetlenia pozostały na niskim poziomie. Jego liczba subskrybentów rosła o około 4000 subskrybentów miesięcznie, ale jego przychody nie rosły. W pozwie zauważono, że DJ Short-E poprosił YouTube o sprawdzenie, czy dystrybuują jego nowe filmy wideo do subskrybentów.

Powodowie obawiali się tej podejrzanej działalności i wielokrotnie zwracali się do YOUTUBE o potwierdzenie, że rzeczywiście dystrybuują jego nowe filmy wideo do fanów i subskrybentów, ale YOUTUBE nie przedstawił takiego potwierdzenia, stwierdzając, że „nie mogą dzielić się z nim tymi informacjami”.

Subskrybenci zgłosili, że nie otrzymali powiadomień, kiedy Short-E opublikował nową treść. W związku z tym, DJ Short-E pozwał YouTube za niepowodzenie w promowaniu jego treści. Kiedy poinformował platformę, że będzie składał pozew sądowy, YouTube zamknął jego konta.

W styczniu 2018 r. YouTube podobno zablokował wszelki dostęp do filmów DJ Short-E.
Wszystkie one zawierały informację, że są niedostępne z powodu roszczeń z tytułu praw autorskich.

„Mimo że YOUTUBE oświadczył, że usunął sporne kanały i filmy wideo w związku z roszczeniami o prawa autorskie, Powodód twierdzi iż, stało się tak w odwecie za wniesiony pozew sądowy.

DJ Short-E twierdzi, że w tym roku stracił 90 000 USD przychodów. Mówi, że działania YouTube przeciwko niemu spowodowały szkody w wysokości do 720 000 USD. Żąda odszkodowania w pełnej wysokości, pozywając YouTube za naruszenie umowy, ingerencję w stosunki umowne oraz zaniedbania.

Pozew wnosi również o wydanie nakazu sądowego przeciwko YouTube, który uniemożliwiłby YouTube zakazanie DJ Short-E korzystania z jego usług. Pełny proces sądowy można zobaczyć TUTAJ.

digitalmusicnews.com
#szanujetokupuje