Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Apple Music uruchamia listę Shazam Discovery Top 50

Apple Music wprowadziło nowy wykres o nazwie Shazam Discovery Top 50, cotygodniowy globalny ranking największych trendowych utworów na platformie rozpoznawania muzyki.

Według Apple, nowy wykres Discovery wykorzystuje autorskie algorytmy Shazam, aby zapewnić przewidywalne spojrzenie na wschodzących artystów i reakcje na utwory. Jest on dostępny do wglądu dla abonentów Apple Music TUTAJ.

Nowy wykres klasyfikuje utwory, które są trendy w Wielkiej Brytanii i w ponad 10 innych krajach. Artyści z kolejnych krajów pojawią się „wkrótce”.

Apple twierdzi również, że wszystkie piosenki w rankingach znajdują się na różnych etapach ich indywidualnego cyklu życia, a większość artystów pojawia się na bieżąco.

Wykres będzie aktualizowany w każdy wtorek.

„Shazam zawsze dążył do zaoferowania artystom odkrywalności i widoczności, nad którą tak ciężko pracują, aby wygrać” – powiedział Jen Walsh, starszy dyrektor Shazam i Beats 1, Apple Music.

„Ten wykres idzie o krok dalej. Mówi bezpośrednio do tych rosnących talentów, stawia ich na czele Apple Music co tydzień i mówi im, że fani muzyki aktywnie starają się odkrywać ich muzykę na całym świecie”.

musicbusinessworldwide.com
#szanujetokupuje