Biznes muzyczny, MAJORS, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Warner Music Group cieszy się dwucyfrowym kwartalnym dochodem w wysokości 1,06 mld USD. Wg dyrektora generalnego to nie tylko zasługa streamingu

Grupa Warner Music odnotowała w III kw. 2019 r. dwucyfrowy wzrost zysków – dzięki strumieniowym przychodom.

Przychody WMG osiągnęły najwyższy poziom 1,06 mld USD w kwartale zakończonym 30 czerwca, czyli 9-cyfrową sumę. Oznacza to wzrost o 10,4% w stosunku do 958 mln USD odnotowanych w tym samym kwartale 2018 roku.

Wzrost przychodów ze sprzedaży strumieniowej jest odpowiedzialny za większość tych zysków. Raporty WMG dotyczące przychodów ze sprzedaży strumieniowej wyniosły 648 milionów dolarów w III kwartale 2019 roku, co oznacza wzrost o 12,5% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku.

Przychody operacyjne wzrosły dwukrotnie z 28 mln USD do 58 mln USD w trzecim kwartale. Przychody operacyjne przed utratą wartości i amortyzacją wzrosły o 25,3% do 124 mln USD.

Pomimo wszystkich zysków, zysk netto drastycznie spadł z 321 mln USD do 14 mln USD. W zeszłym roku Warner sprzedał akcje Spotify w trzecim kwartale za łączny zysk netto w wysokości 394 mln USD.

Co ciekawe, pomimo dużych zysków, wygląda na to, że niektórzy menedżerowie są zmęczeni narracją „streaming saved us” („streaming nas ocali”). Nawet jeśli to prawda. W kwartalnym wezwaniu inwestorów, prezes WMG Steve Cooper mówi, że wyniki za trzeci kwartał są dowodem na to, że firma nadal rozwija swoją działalność i wycofała się z kredytowania wszystkich zysków.

„Stwierdzenie, że streaming jest odpowiedzialny za ożywienie naszej działalności, jest nadmiernym uproszczeniem. Bez talentu i kreatywności naszych artystów i autorów tekstów piosenek oraz wszystkich inwestycji i doświadczenia, które za nimi stoimy, nie byłoby wzrostu”.

W okresie dziewięciu miesięcy kończącym się 30 czerwca przychody wzrosły o 13% do 3,35 miliarda dolarów.

Całkowity przychód został zwiększony o 59 milionów dolarów dzięki przejęciu EMP i zmianie w księgowości. Nagrania muzyczne przyniosły 2,89 miliarda dolarów przychodów w ciągu tych dziewięciu miesięcy. Oznacza to wzrost o 15,6% w stosunku do 2,5 mld USD wygenerowanych w tym samym okresie w 2018 roku.

Zyski te zostały zrekompensowane przez koszty konsolidacji biura w Los Angeles i przeniesienia niektórych operacji do Nashville. WMG odnotowało również 21 mln USD kosztów zbycia działalności związanej z promocją koncertów.

Wzrost cyfrowy pozostaje silny dla Warnera, z 16,8% wzrostem przychodów z usług cyfrowych w tym kwartale. Przychody cyfrowe wzrosły do 1,94 mld USD, z 1,66 USD w tym samym kwartale ubiegłego roku.

W opozycji do wszystkich dobrych wiadomości, przychody z działalności wydawniczej dla WMG spadły nieznacznie z 476 milionów dolarów do 470 milionów dolarów. Można to częściowo przypisać rażącym rozbieżnościom między opłatami licencyjnymi uzyskanymi z nagrań a opłatami za publikację. Ale w przypadku dużego, nagraniowego i wydawniczego parasola, jak WMG, wszystkie pieniądze wpływają na to samo konto bankowe.

digitalmusicnews.com
#szanujetokupuje