Biznes muzyczny, PRAWO, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

Alf Clausen – kompozytor Simpsonów (The Simpsons) od prawie 30 lat – pozywa Foxa za dyskryminację po nagłym zwolnieniu

Clausen pozywa zarówno Foxa, jak i jego nową spółkę-matkę, The Walt Disney Co. Zarzuca on firmom, które dyskryminowały go z powodu jego wieku i niepełnosprawności, zanim w 2017 roku zwolniły go z pracy.

78-letni kompozytor pracował nad popularnym sitcomem od listopada 1999 roku do sierpnia 2017 roku.

Pozew został złożony w tym tygodniu w kalifornijskim sądzie stanowym.

W dokumencie złożonym w sądzie Clausen mówi, że kierownictwo Foxa powiedziało mu, że zmierzają w innym kierunku z muzyką koncertu. Clausen mówi, że jest to pretekst ” bez pokrycia i fałszywy”.

Mówi, że został zwolniony i zastąpiony przez kogoś znacznie młodszego, komu można płacić mniej i „nie jest niepełnosprawny”. Clausen twierdzi, że muzyka show jest zasadniczo taka sama, ale teraz jest produkowana tańszą pracą.

Clausen mówi, że Fox nigdy nie przystosowywał się do swojej niepełnosprawności, gdy był zatrudniony. Oskarża firmę o świadome lekceważenie jego praw i bezpieczeństwa.

Twierdzi, że obie firmy dopuściły się między innymi dyskryminacji ze względu na niedostosowanie do jego niepełnosprawności, dyskryminacji ze względu na wiek, represji i bezprawnego zwolnienia. Clausen żąda wydania nakazu sądowego oraz nieokreślonej kwoty odszkodowania, a także zwrotu honorariów adwokackich i kosztów sądowych.

Clausen twierdzi, że ponieważ został zwolniony z pracy, nadal ponosi znaczne straty w dochodach i świadczeniach pracowniczych. Opisuje sytuację jako upokarzającą i zawstydzającą, która spowodowała niepokój oraz dyskomfort psychiczny i emocjonalny.

Zarówno Fox, jak i Disney odmówili skomentowania zarzutów przedstawionych w pozwie. Clausen jest reprezentowany przez Girardi Keese i Livingston Bakhtiar.

digitalmusicnews.com
#szanujetokupuje