News, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

‚Bohemian Rhapsody’ zespołu Queen najstarszą piosenką, która przekroczyła 1 miliard strumieni YouTube

Klasyczny teledysk ‚Bohemian Rhapsody’ zespołu Queen stał się pierwszym teledyskiem sprzed lat 90-tych, który przekroczył miliard wyświetleń na YouTube. Aby uczcić tę wyjątkową okazję, Brian May i Roger Taylor połączyli siły z Universal Music i YouTube. Nowo zremasterowana cyfrowo wersja oryginalnego klipu jest już dostępna na YouTube. Można ją obejrzeć poniżej.

Ponadto, Brian May i Roger Taylor obiecują trzy nowe, wygenerowane przez użytkowników filmy z trzech różnych utworów. Zachęcamy fanów do wzięcia udziału w YouAreTheChampions.com i przesłania swoich poprawek.

„Chcemy Wam wszystkim podziękować i świętować z naszymi niesamowitymi fanami na całym świecie, tworząc trzy nowe teledyski do naszych piosenek, wszystkie z Wami! Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem, piosenkarzem, tancerzem, artystą wizualnym, czy po prostu chcesz się zabawić. Wejdź na stronę http://www.youarethechampions.com, aby dowiedzieć się więcej i do zobaczenia gdzieś na trasie”.

Tancerze proszeni są o przedstawienie interpretacji utworu „Don’t Stop Me Now” wraz z filmem instruktażowym dostarczonym przez Polly Bennett. Bennett służył jako trener ruchu Ramiego Malka w czeskim filmie „Rapsodia”. Artyści wizualni każdego rodzaju są również proszeni o nadsyłanie tekstów z filmu „A Kind of Magic”. Wreszcie, piosenkarze i muzycy mają szansę na reinterpretację „Bohemian Rhapsody”.

Trzy wybrane z kampanii filmy wideo ukażą się jeszcze w tym roku we współpracy z YouTube.

Lyor Cohen – światowy dyrektor muzyczny YouTube – miał wiele pochwał dla ‚Bohemian Rhapsody’. Zrekonstruowany teledysk nazwał „dźwiękowym i filmowym arcydziełem jednej z najbardziej trwałych piosenek wszechczasów”.

Zremasterowana wersja oryginalnego teledysku pomoże nowym fanom odkryć muzykę zespołu. Kampania wideo generowana przez użytkowników bez wątpienia przyciągnie mnóstwo utalentowanych fanów, którzy pomogą uwiecznić te kultowe piosenki Queen w zupełnie nowy sposób.

 

źródło: digitalmusicnews.com
tł. Beata Ejzenhart