Biznes muzyczny, MAJORS, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING, Uncategorized

Ed Sheeran w Top Spotify All-Time Global Streaming Record z 69 milionami słuchaczy miesięcznie

Po wydaniu albumu „No. 6 Collaborations” Ed Sheeran pobił kolejny rekord Spotify streaming. Album „Collaborations” stał się w tym roku najszybciej sprzedającym się albumem.

Spotify potwierdził 18-07, że Ed Sheeran ustanowił nowy rekord największej liczby globalnych słuchaczy w ciągu miesiąca na swojej platformie. W chwili pisania tego artykułu Sheeran miał na swoim koncie 70 milionów słuchaczy miesięcznie.

Zgodnie z zasadami Spotify’s, liczba słuchaczy miesięcznie jest definiowana jako liczba indywidualnych globalnych użytkowników, którzy odtworzyli muzykę artysty w ciągu 28 dni. Na podstawie aktywnych użytkowników Spotify od marca b.r. można wnioskować, że firma ma około 217 milionów użytkowników. Oznacza to, że około 32% użytkowników Spotify w tym miesiącu wysłuchało co najmniej jednej piosenki Eda Sheerana.

To zdumiewające, choć rodzi również poważne pytania o ekstremalny konglomerat strumieni wokół najlepszych artystów, takich jak Sheeran. Kwestie, czy bycie w czołówce, głównych artystów napędzanych przez wytwórnie jest łatwe, odłóżmy na bok, chociaż statystyki jak te sugerują, że okupujące szczyty rankingów supergwiazdy będą nadal gromadzić godziny odsłuchu – kosztem wyłaniających się i niezależnych talentów.

W tym przypadku już nawet przepaść między Sheeran i numerem dwa jest oszałamiająca. Shawn Mendes siedzi wygodnie na drugim miejscu z „tylko” 56,48 mln słuchaczy miesięcznie. Spotify potwierdził, że „No. 6 Collaborations” Sheerana wylądowało w ponad 800 playlistach od czasu premiery 12 lipca.

Spotify Artists With The Most Monthly Listeners – 2019 r.
Ed Sheeran – 69,65m.
Shawn Mendes – 56,48m.
Camila Cabello – 54,99m.
J Balvin – 54,58m.
Khalid – 54,56m.
Justin Bieber -52.05m.
Billie Eilish -50.02m
Post Malone -48,54m.
Lil Nas X -48,37m
Daddy Yankee – 46.70m.

Mimo ogromnego sukcesu, nie wydaje się jednak, by No. 6 Collaborations miało przebić sukces albuma Sheerana z 2017 „÷ Divide“.

Na nowym albumie goszczą Cardi B, Justin Bieber, Khalid, Stormzy, Eminem i Travis Scott. Sheeran i Scott weszli ostatnio razem na scenę w The O2 w Londynie, aby wykonać „Antisocial”, jeden z przebojów albumu.

Pięć z dziesięciu najlepszych utworów z całego świata na Spotify pochodzi z najnowszego albumu Sheeran z 12 lipca. Utwór „I Don’t Care” z Justinem Bieberem był drugim co do wielkości utworem Spotify na świecie w dniu premiery.

źródło: digitalmusicnews.com
photo autor: East News / GUILLAUME COLLET/SIPA/EAST NEWS
tł. Beata Ejzenhart