Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING, Uncategorized

Deezer uruchamia rywala dla Shazm – SongCatcher na IOS

Wywodząca się z Francji usługa strumieniowego przesyłania muzyki usługa rozpoznawania dźwięku SongCatcher od Deezera jest już dostępna w systemie iOS.

Funkcja ta była wcześniej dostępna tylko w systemie Android.

SongCatcher jest zasilany przez ACRCloud, który współpracuje również z takimi firmami jak Anghami, Alibaba, Baidu, Xiaomi i innymi.

Użytkownicy Deezera mogą uruchomić SongCatcher używając funkcji paska wyszukiwania w aplikacji Deezer, aby znaleźć nazwę utworu i wykonawcy.

SongCatcher obiecuje natychmiast rozpoznać dowolny utwór z biblioteki liczącej ponad 56 milionów utworów. Ponadto wprowadzi nowo zidentyfikowane utwory do ulubionych i/lub list odtwarzania w programie Deezer.

Songcatcher jest dostępny dla wszystkich użytkowników Deezer, w tym Free, ale użytkownicy Free mogą słuchać zapisanych utworów tylko w trybie shuffle.

Stefan Tweraser, dyrektor ds. produktów i rozwoju w Deezer, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy udostępnić SongCatcher użytkownikom systemu iOS. Wszyscy doświadczyliśmy tego momentu, kiedy gdzieś słyszysz piosenkę i nie pamiętasz nazwy utworu lub artysty. Teraz z SongCatcher, fani muzyki mogą odkryć zapomnianą melodię, jak również dodać piosenkę natychmiast do swojej osobistej biblioteki.“

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart