Biznes muzyczny, DJ, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Usługa strumieniowa Beatport LINK jest teraz dostępna w publicznej wersji Beta oprogramowania recordbox Pioneer DJ

Usługa strumieniowego przesyłania muzyki Beatport LINK jest teraz dostępna w publicznej wersji beta oprogramowania rekordbox Pioneer DJ (obecnie tylko na komputerach Mac i wkrótce będzie dostępna dla systemu Windows).

Uruchomiony w maju, Beatport LINK pozwala DJ-om przesyłać katalog ponad 6 milionów ścieżek bezpośrednio do oprogramowania do pracy z DJ-ami.

Usługa umożliwia abonentom podgląd i mieszanie pełnych ścieżek z obszernego katalogu, przed zakupem i pobraniem ich do kolekcji.

Beatport zawarł również umowę licencyjną z Denon DJ i udostępni tę integrację przed końcem 2019 roku.

Integracja rekordbox wprowadza funkcję gotową do pracy w klubie jako część nowych poziomów subskrypcji Beatport LINK PRO (39,99 USD/miesiąc) i Beatport LINK PRO+ (59,99 USD/miesiąc).

Według Beatporta, ‚laptop DJ-a’ może mieć 50 (z Beatport LINK PRO) lub 100 (z Beatport LINK PRO+) ścieżek offline w rekordboxie, poprzez zastrzeżoną technologię cyfrowej szafki Beatport LINK.

Utwory te mogą być odtwarzane w klubie bez połączenia z Internetem.

Dodatkowo, jakość dźwięku strumieniowego będzie na wyższym poziomie niż 320kbps plików MP3.

Zarówno Beatport LINK PRO jak i Beatport LINK PRO+ są dostępne w 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej.

Dyrektor generalny Beatport, Robb McDaniels, powiedział: „Obecnie większość DJ-ów nie może łatwo przesyłać muzyki bezpośrednio do klubu. Dzięki naszej technologii zamka offline, DJ-e na laptopie mogą teraz przechowywać utwory w trybie offline, aby odtwarzać je bez obawy o Wi-Fi. Ta technologia zapewni DJ-om ogromny wybór nowych utworów, które mogą zabrać na koncerty w celu mixowania ich ze swoją kolekcją. Jesteśmy podekscytowani współpracą z DJ-em Pioneer przy tej następnej ewolucji i możecie spodziewać się kolejnych integracji w 2019 roku.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart