Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

Apple Quietly rozszerza obsługę Siri dla ponad 100 000 stacji radiowych

Firma Apple dodała obsługę ponad 100 000 stacji radiowych na żywo dzięki integracji z TuneIn i iHeartRadio. Użytkownicy Siri na urządzeniach iPhone, iPad i HomePod mają teraz dostęp do tych stacji radiowych.

Apple po raz pierwszy ogłosił nadchodzącą integrację na WWDC na początku tego roku. Stacje radiowe na żywo zostały rozliczone jako funkcja iOS 13 jesienią, ale wsparcie dla radia Siri live działa obecnie na HomePod. iPhone i iPad z systemem iOS 13 beta build mają również dostęp do radia na żywo.

Celem Apple jest zaoferowanie hiperlokalnego radia i wyboru najlepszych stacji dla HomePod. Jeden z użytkowników informuje, że wiele stacji niemieckich jest dostępnych, co sugeruje, że może to być globalny rollout. Poproszenie Siri o odtworzenie konkretnej stacji zachęci ją do zwrotu usługi świadczonej przez stację.

Na przykład, ” zagraj stację radiową BBC Radio One” prosi Siri, aby powiedziała „graj BBC Radio One, dostarczone przez TuneIn”.
Wcześni testerzy beta zauważyli, że Siri jest dość drobiazgowa w języku potrzebnym do aktywacji funkcji. Bez pytania zawierającego słowo „stacja radiowa”, Siri domyślnie wyszukuje muzykę firmy Apple. Przypuszczalnie ograniczona wersja beta systemu iOS 13 pomaga Apple przetestować rozpoznawanie języka naturalnego dla Siri przy wyborze stacji radiowej.

Odtwarzanie radia można kontrolować za pomocą aplikacji Apple Music. Na karcie Wyszukiwanie muzyki Apple Music można również wyszukiwać stacje według nazwy. Stacje pojawiają się na liście ostatnio odtwarzanych stacji Apple Music, umożliwiając szybki dostęp do nich.

Wśród funkcji, które firma Apple planuje uruchomić tej jesieni, znajduje się kilka uaktualnień odtwarzacza HomePod. Jedną z nich jest łatwiejsza wymiana muzyki między telefonem iPhone a urządzeniem HomePod. Odtwarzacz HomePod oferuje również obsługę głosową dla wielu użytkowników. Każdy z użytkowników otrzymuje istotne kontekstowo rekomendacje muzyczne. Odtwarzacz HomePod może wykryć do sześciu różnych profili głosowych, gdy aktualizacja rozpocznie się tej jesieni.

Apple nadal pozostaje daleko w tyle za Google i Amazon, jeśli chodzi o przetwarzanie języka naturalnego. Asystent Google jest najbardziej rozwinięty w tej materii, Apple natomiast ma w tym obszarze nad czym pracować.

źródło: digitalmusicnews.com
tł. Beata Ejzenhart