Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Songtrust dodał ponad 55 000 twórców piosenek w ciągu ostatniego roku

Songtrust, należący do Downtown Music Holdings, znaczny wzrost liczby klientów, piosenek zarządzanych i pobranych honorariów autorskich w porównaniu z rokiem 2018.

Na dzień 31 maja 2019 r. Songtrust zarządza obecnie ponad 2 milionami piosenek, pochodzących od 26 000 wydawców i 205 000 autorów piosenek w 64 krajach.

Od drugiego kwartału 2018 roku firma dodała ponad 55 000 autorów tekstów piosenek, a obecnie rejestruje średnio ponad 5 000 nowych piosenek każdego tygodnia.

Baza klientów Songtrust wzrosła z roku na rok o 180% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku, przy wzroście wpływów z opłat licencyjnych o 70%.

Dodatkowo, Songtrust zwiększył liczbę utworów zarejestrowanych na swojej globalnej platformie o 146%.

Obecnie jeden z pięciu twórców piosenek w Stanach Zjednoczonych jest związanych platformą, a Songtrust ma 50% udziałów w Billboard Top 50 R&B/Hip Hop Artists.

Songtrust oferuje również rozwiązania wydawnicze dla klientów korporacyjnych, w tym CD Baby, Distrokid, Downtown Music Publishing, The Orchard, Sub Pop Publishing oraz Trap Nation w 87 krajach na całym świecie.

Molly Neuman, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Songtrust, powiedziała: „Ten ogromny rozmach na rynku jest wynikiem utalentowanego i szybko rozwijającego się globalnego zespołu Songtrust, składającego się z 80 osób w dziewięciu biurach, oraz naszego stałego wspólnego zainteresowania kształceniem i przenoszeniem globalnej administracji wydawniczej do dużego segmentu twórców muzycznych, którzy nie byli obsługiwani przez tradycyjną branżę wydawniczą, co czyni ją łatwą, przystępną cenowo i dostępną dla wszystkich.

Songtrust nawiązał ostatnio globalną współpracę z Irlandzką Organizacją Praw Muzycznych (IMRO).

W zeszłym miesiącu firma zatrudniła Larę Baker jako dyrektor ds. rozwoju biznesu w Wielkiej Brytanii i Irlandii,

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart