Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Deezer pozwala użytkownikom dzielić się tekstami na Instagram Stories

Pochodzący z Francji serwis strumieniowego przesyłania muzyki Deezer nawiązał współpracę z LyricFind, aby umożliwić użytkownikom zamieszczanie tekstów piosenek na Instagram Stories (z 53 milionów utworów serwisu strumieniowego).

Zwolennicy Instagrama mogą następnie posłuchać całego utworu na Deezer, bezpośrednio ze wspólnej Instagram Story.

Aby zamieścić teksty do Instagram z Deezer, użytkownicy mogą dotknąć symbolu „Teksty” w aplikacji mobilnej, aby wyświetlić teksty, a następnie podzielić się nimi.

Użytkownicy będą wtedy mogli wybierać i przycinać teksty i zostaną przekierowani do ‚Story Mode’ Instagrama w celu zamieszczania postów.

Funkcje udostępniania z firmy Deezer na Instagrama obejmują również możliwość udostępniania do pięciu wierszy tekstów bezpośrednio do Instagram Stories oraz udostępniania okładek utworów, a także artystów, list odtwarzania, albumów i podcastów.

Stefan Tweraser (Chief Product i Growth Officer w Deezer) powiedział: „Piosenki oferują nam jeden z najlepszych i najbardziej ludzkich sposobów wyrażania siebie. Dzięki naszej nowej integracji z Instagramem, fani muzyki mogą teraz dzielić się nie tylko własnymi wyjątkowymi chwilami, ale również tekstami piosenek, którymi w najlepszy sposób mogą opowiedzieć swoje osobiste historie.”

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart