Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

Spotify Hits PlayStation Consoles w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i kolejnych krajach

Aplikacja Spotify jest już dostępna dla użytkowników PlayStation w kilku krajach Bliskiego Wschodu. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do usługi poprzez PlayStation Music i odtwarzanie poprzez Spotify Connect.

Spotify na PlayStation Music został uruchomiony dla użytkowników PS3 i PS4 w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie, Katarze, Bahrajnie, Omanie i Libanie. Użytkownicy PlayStation z tych krajów mają teraz dostęp do katalogu Spotify z ponad 50 milionami utworów, transmitowanych w tle podczas grania na PS4.

Spotify na PlayStation Music może uzyskać bezpłatny dostęp dzięki obsłudze odtwarzania muzyki i ograniczonemu sterowaniu utworami. Użytkownicy mogą również skorzystać z funkcji PSN Share, aby poinformować swoich odbiorców, których utworów słuchają podczas przesyłania strumieniowego.

Co zadziwiające, była to niegdyś działka należąca do Sony. Jednak firma nie uzyskała żadnej znaczącej trakcji w przestrzeni strumieniowej, pozostawiając wysoko cenionych użytkowników PS łatwymi celami dla innej platformy.

Nowi użytkownicy mogą otrzymać miesięczną bezpłatną wersję próbną Spotify Premium, która obejmuje odtwarzanie bez reklam, odsłuch w trybie offline i nieograniczone przeskoki utworów. Aplikacja PlayStation Music obsługuje również Spotify Connect, która pozwala użytkownikom kontrolować muzykę przez telefon z systemem iOS lub Android. Gracze mogą przełączać utwory i regulować głośność w telefonach podczas grania na PS4.

Spotify na PlayStation Music jest teraz w PlayStation Store, a premia abonamentowa zaczyna się od AED19,99 (około 5,44 USD) miesięcznie.

Spotify agresywnie pracuje nad rozszerzeniem subskrypcji na graczy PlayStation. Niedawno usługa została uruchomiona w Kolumbii, Argentynie i Indiach.

Użytkownicy, którzy posiadają już konto Spotify, mogą pobrać aplikację i połączyć swoje konto, aby cieszyć się słuchaniem Spotify na PlayStation Music. Warto pamiętać: po zarejestrowaniu się w serwisie Spotify włącza się funkcja automatycznego odnawiania i zaczyna pobierać opłaty co miesiąc.

Możesz zobaczyć swój rekord rejestracji i historię subskrypcji na liście usług swojego konta na PlayStation. Aby uzyskać dostęp do muzyki podczas gry, należy długo nacisnąć przycisk PS na pilocie PS4, aby wyświetlić menu odtwarzania opcji utworów.

źródło: digitalmusicnews.com
tł. Beata Ejzenhart