Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

SoundBetter uruchamia usługę licencjonowania utworów – Tracks

Rynek talentów muzycznych – SoundBetter uruchomił nowy serwis licencyjny dla artystów o nazwie Tracks. Katalog utworów zawiera oryginalne, mainstreamowe, popowe utwory znanych producentów i autorów tekstów piosenek. Umowy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wytwórnie i artyści mogli znaleźć utwory, napisać i nagrać topline, a następnie wydać utwór komercyjnie. SoundBetter zawiera listę inżynierów miksujących i masteringowych, piosenkarzy, autorów tekstów, producentów i muzyków studyjnych do wynajęcia.

Platforma została założona przez Shachar Gilad i Itamar Yunger i dostarczyła dotychczas ponad 18 milionów dolarów dla muzyków na platformie. Piosenki produkowane na SoundBetter mają setki milionów strumieni na głównych platformach strumieniowych.

Prezes SoundBetter Shachar Gilad powiedział: „Dziesiątki tysięcy piosenek są dystrybuowane każdego dnia. SoundBetter zwiększył już dostępność dla producentów przemysłowych, piosenkarzy i autorów tekstów piosenek. Teraz chcemy, aby proces uzyskiwania produkcji i topline był jeszcze bardziej dostępny, umożliwiając artystom i menedżerom na całym świecie odsłuchiwanie wspaniałych, oryginalnych utworów, poza tymi, które zostały wysłane do nich przez ich bezpośrednią sieć. „Sprawiamy, że produkcja piosenek jest dostępna w podobny sposób, jak biblioteki muzyczne, dzięki którym muzyka na wideo jest łatwo dostępna dla twórców wideo – za pośrednictwem autoryzowanego sklepu internetowego zamiast wszystkich zamówionych utworów”.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart