Biznes muzyczny, DJ, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Dubset i Beatport nawiązują współpracę w celu połączenia MixBANK-u ze sklepem detalicznym

Dubset nawiązuje nowe partnerstwo z Beatport, które pozwoli na wybranie remiksów wyczyszczonych przez platformę MixBANK, które będą dostępne do pobrania na Beatport.

Partnerstwo stworzy niesamowitą okazję dla DJ-ów do pozyskiwania nowych edycji, flipsów i alternatywnych wersji utworów, które będą kupowane i wykorzystywane w ich setach koncertowych i nagraniach.

Dubset i Beatport będą wspólnie pracować nad najlepszymi utworami MixBANK dla sklepu Beatport.

Firmy planują dalsze ulepszenia i punkty integracyjne w ciągu najbliższego roku.

„Następne pokolenie niesamowitych producentów i remikserów grawitacyjnie podchodzi do nowych technologii, takich jak Dubset’s MixBANK i jesteśmy podekscytowani otwarciem tego unikalnego kanału do prezentacji i dystrybucji w Beatport”, skomentował Robb McDaniels, dyrektor generalny Beatport. „Bardzo ściśle współpracowaliśmy z dostawcami usług strumieniowych, jak również producentami sprzętu i oprogramowania dla DJ-ów, aby stworzyć nowy ekosystem dla zawartości mix,” powiedział David Nicomini, wiceprezes ds. dystrybucji w Dubset. „Nieoficjalne remiksy były fundamentalną częścią setów DJ-owskich, a stworzenie legalnego rynku, na którym można je znaleźć, jest dla tych artystów punktem wyjścia. Będzie to świetne rozwiązanie dla DJ-ów i ich publiczności”.

Partnerstwo rozszerzy się również na nowy nacisk Dubset na bardziej uporządkowane treści przeznaczone dla DJ-ów, a także na nowo wprowadzone oferty MixCRATE.

W ramach platformy mix upload i dystrybucji MixBANK, Dubset ułatwi DJ-om nie tylko wyszukiwanie wpisanych na listę przebojów na żywo, ale także oferowanie nagrywania tych zestawów w serwisach takich jak Apple Music.

„Będziemy tworzyć markowe skrzynki w oparciu o niesamowite listy przebojów Beatporta, a utwory będą dostępne za pośrednictwem MixBANK, aby zestawić to, w przystępny sposób”, dodał Stephen White, dyrektor generalny Dubset (na zdjęciu).

„W rezultacie otrzymujesz zestaw zaufanych treści z rankingu Beatporta, który jest dostępny w systemie Dubset. Jedno miejsce da ci dostęp do wszystkiego”.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart