Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

Po zebraniu 13,5 miliona dolarów, nowa „sieć interakcji muzycznych“ Show4me“ debiutuje na Midem

4 czerwca przypadł pierwszy oficjalny dzień międzynarodowej imprezy muzycznej Midem B2B w Cannes we Francji. Jeden ze startup-ów na targach jest zdecydowanie wart uwagi.

Ulepszona wersja brytyjskiej platformy Show4me, nazwana „Music Interaction Network”, jest prezentowana artystom i osobom z branży na Midem, po tym jak została wydana w kwietniu.

Początkowo uruchomiony w 2015 roku jako platforma finansowania społecznościowego przez brytyjską firmę Wefuture Ltd, Show4me został przekształcony w sieć związaną z muzyką po tym, jak firma pozyskała 12,8 mln USD inwestycji w styczniu 2019 roku.

Show4me mówi, że w ciągu trzech rund od jej uruchomienia zebrało łącznie 13,5 mln USD inwestycji.

Firma wykorzystała te środki, aby przekształcić Show4me w „jedną sieć wyspecjalizowanych narzędzi [do] monetyzacji muzyki”, która, jak twierdzi, jest przeznaczona dla artystów nieposiadających kontraktu, a także dla firm fonograficznych, jak również dla samych wytwórni i innych graczy przemysłowych.

Narzędzia te obejmują m.in:
(1) model członkostwa dla fanów w wysokości 1 USD;
(2) możliwości finansowania muzyki i koncertów;
(3) sprzedaż muzyki;
(4) bezpośrednią interakcję z fanami.

 

Firma twierdzi, że ten „potężny zestaw narzędzi otworzy szersze możliwości dla artystów i profesjonalistów z branży muzycznej w porównaniu z finansowaniem koncertów, strumieniowym przekazem muzyki i innymi istniejącymi modelami”.

„Prezentując ten model na rynku, Show4me ma na celu przywrócenie wartości muzyki jako formy artystycznej, która w ciągu ostatnich kilku lat została zdewastowana”, powiedziała założycielka i CEO Show4me, Karen Chiftalaryan.

Szczególnie interesujący jest model członkostwa dla fanów $1, który pozwala artystom zarabiać na fanach, prosząc ich o zapisanie się do dedykowanych Klubów Artystów na platformie Show4me.

Show4me twierdzi, że system członkowski „daje artystom możliwość zarobienia do 300 razy większych zysków w porównaniu do strumieniowej transmisji muzyki”.

Show4me prezentuje swoją platformę na stoisku P3.B4 podczas imprezy Midem, która odbywa się do końca tego tygodnia.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart