Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

Irlandzki DUBLIN VINYL uruchamia bezpośrednią usługę dla wytwórni i artystów

Irlandzka tłocznia płyt Dublin Vinyl uruchomiła bezpośredni serwis dla niezależnych wytwórni i artystów.

Obecnie zakład oferuje produkcję winylu aż do realizacji.

Serwis przyjmuje zamówienia bezpośrednio od artysty lub strony internetowej wytwórni i wysyła je bezpośrednio do fanów.

Firma oferuje centra realizacji zamówień zarówno w Dublinie, jak i Belfaście i mówi, że „jest idealnie przygotowana do wysyłki bezpośrednio do Wielkiej Brytanii i całej Europy po bardzo konkurencyjnych cenach”.

Usługa jest zgodna z większością platform handlu elektronicznego, w tym Bandcamp, Shopify, Woocommerce i Big Cartel.

Nowa usługa D2C firmy Dublin Vinyl jest już dostępna, a firma oferuje bezpłatne magazynowanie przez okres do 6 miesięcy przy wszystkich nowych zamówieniach na prasowanie winylu.

Dyrektor zarządzający Vinyl w Dublinie, Hugh Scully powiedział: „Zawsze szukamy nowych sposobów, aby pomóc naszym klientom i sprawić, aby proces produkcji winylu był jak najłatwiejszy i jak najbardziej opłacalny. Wydanie albumu to jedno, ale dystrybucja i realizacja zamówień to ogromna praca. Nasz nowy serwis umożliwia artystom i wytwórniom skupienie się na muzyce i marketingu, podczas gdy my zajmujemy się wszystkim innym”.

Donagh Molloy, dyrektor działu obsługi klienta, dodał: „Nasz system bezproblemowo realizuje zamówienia bezpośrednio od artystów i sklepów internetowych wytwórni. Produkujemy, składujemy, pakujemy i wysyłamy bezpośrednio do klientów naszych klientów, redukując koszty, czas realizacji zamówień i zwiększając ich marże”.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart