Biznes muzyczny, PRZEMYSŁ MUZYCZNY, ROYALTIES

Firma do obsługi tantiem Backbeat uruchamia nową usługę przetwarzania CWR

Londyński Backbeat Solutions, dostawca oprogramowania do obsługi tantiem dla przemysłu muzycznego, uruchomił specjalną usługę tworzenia plików CWR, skierowaną specjalnie do bibliotek muzyki produkcyjnej, aby umożliwić im rejestrację dużych katalogów utworów w PRO. Usługa jest wyceniona na 100 EUR za 1000 utworów.

Chris Chambers, dyrektor generalny Backbeat stwierdził: „Jest to udogodnienie, które możemy zaoferować przy użyciu naszego istniejącego oprogramowania, dla szczególnych przypadków, w których biblioteka może mieć pilną potrzebę bardzo szybkiej rejestracji dużych ilości utworów, ale bez potrzeby wdrażania samego oprogramowania. Tak długo, jak biblioteka będzie w stanie dostarczyć metadane utworów w formacie arkusza kalkulacyjnego, będziemy mogli zwrócić plik CWR do dalszej rejestracji w określonym towarzystwie”.

Machiavelli Music z Włoch jako pierwszy skorzystał z tej usługi.

Pietro Giola MD Machiavelli Music powiedział: „Musieliśmy pilnie zarejestrować ponad 75.000 piosenek, które subpublikujemy od prawie 30 międzynarodowych wydawców muzycznych, abyśmy mogli dotrzymać terminu narzuconego przez naszą lokalną społeczność SIAE. Nie byliśmy w stanie tego zrobić przy użyciu istniejącego oprogramowania, które mamy do dyspozycji, więc zwróciliśmy się do Backbeat. Byliśmy zachwyceni odkryciem, że mogą nam pomóc i przekonwertować wiele arkuszy kalkulacyjnych w różnych formatach do plików CWR, z których wszystkie zostały teraz zaakceptowane przez SIAE”.

Chris Chambers skomentował dalej: „Jeśli biblioteka zdecyduje się następnie na wdrożenie pełnego pakietu oprogramowania, wówczas wszelkie koszty poniesione dotychczas w ramach usługi CWR są odejmowane od rocznej opłaty za oprogramowanie”.

Wykorzystanie systemu Backbeat umożliwia firmie wysyłanie plików CWR do wielu stowarzyszeń tak często, jak tylko zechcą, a następnie przetwarzanie wynikających z tego tantiem za dalszą dystrybucję do lokalnych twórców i międzynarodowych wydawców.

Common Works Registration (CWR) jest standardowym formatem rejestracji i rewizji utworów muzycznych. CWR zapewnia wszystkie elementy danych niezbędne do tego, aby wydawca mógł zarejestrować utwór w Towarzystwie Praw Wykonawczych lub Mechanicznych.

Backbeat uczestniczy w MIDEM we Francji w tym tygodniu i można się z nim skontaktować pod adresem info@backbeatsolutions.co.uk

Backbeat Solutions oferuje system opłat licencyjnych i rejestracji zarówno dla wytwórni płytowych, jak i wydawców muzycznych z możliwością przetwarzania dużych ilości danych cyfrowych.

Machiavelli Music dołącza do rosnącej listy prawie 40 klientów Backbeat, która obejmuje również Hal Leonard Europe, Altafonte Music Publishing, Music Sales Group, Motus i Tru-Thoughts Recordings.

Machiavelli Music została założona w 1989 roku w Turynie i posiada katalog obejmujący ponad 700 000 utworów firm muzycznych z całego świata.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart