DJ, PRZEMYSŁ MUZYCZNY

SoundCloud uruchamia nowe oprogramowanie DJ’a z Native Instruments

SoundCloud uruchomił nową integrację oprogramowania DJ’a z Native Instruments, która działa na żywo w nowym iPadzie i aplikacji desktop, TRAKTOR DJ 2.

Stworzony dla DJ-ów wszystkich poziomów, nowy TRAKTOR DJ 2 łączy się z SoundCloud, umożliwiając twórcom natychmiastowe przesyłanie strumieniowe i miksowanie ogromnego katalogu ponad 200 milionów utworów z ponad 20 milionów twórców na całym świecie.

Nowością jest niedawne wprowadzenie przez SoundCloud podobnej integracji z Mixvibes, Pioneer i innymi, w tym Serato, Virtual DJ i DEX 3.

Aby uczcić premierę, seria list odtwarzania prawdziwych setlist najlepszych DJ-ów Joe Kay, Tommy Four Seven, Objekt, Felix Da Housecat, Kornel Kovacs i wiele innych, została udostępniona wyłącznie na profilu Native Instruments’ SoundCloud.

DJ’e na każdym poziomie mogą wykorzystać te artystycznie przygotowane miksy do skakania w prawo do miksowania zestawów przy użyciu SoundCloud i TRAKTOR DJ 2, lub do ćwiczenia dopasowania tempa, doboru piosenek i technik stylu” – czytamy w komunikacie prasowym.

Native Instruments dodaje do SoundCloud rosnącą listę integracji oprogramowania DJ’a z Pioneer DJ’em. Dodatkowe integracje oprogramowania DJ’a zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart