PRZEMYSŁ MUZYCZNY

Sztokholmski startup muzycznym Tracklib oparty na samplingu zebrał 1,7 miliona dolarów.

Do rundy finansowania dołączyły Sony Innovation Fund, WndrCo oraz Jörg Mohaupt, prywatny inwestor, który zainwestował w kilka innych firm muzycznych, w tym Discogs i Amuse.

Runda finansowania jest w przygotowaniu do finansowania serii A jeszcze w tym roku.

Tracklib mówi, że planuje wykorzystać te środki na dalsze poszerzanie bazy użytkowników i katalogu muzycznego.

Piosenki z próbkami utworów Tracklib zostały wykorzystane na takich utworów, jak najnowszy singiel Middle Child J.Cole’ ft. DJ Khaled „Holly Mountain“ pokryy podwójną platyną.

„SONY INNOVATION FUND JEST DUMNY, ŻE MOŻE INWESTOWAĆ W TAK WCZESNE I NOWO POWSTAJĄCE FIRMY, ABY POMÓC IM ROZWIJAĆ I SKALOWAĆ ICH TECHNOLOGIE”.

~ GEN TSUCHIKAWA, FUNDUSZ INNOWACJI SONY

Prezes Tracklib Pär Almqvist powiedział: „Ta ostatnia inwestycja utwierdza nas w przekonaniu, że przyszłościowi inwestorzy mają wiarę w nasze rozwiązanie jednego z najbardziej skomplikowanych wyzwań w branży muzycznej: jak sprawić, by samplowanie było dostępne, legalne i przystępne dla producentów i artystów na wszystkich etapach ich kariery zawodowej.“

„TWORZYMY NOWĄ I NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĘ W GLOBALNYM PRZEMYŚLE MUZYCZNYM, UMOŻLIWIAJĄCĄ CAŁKOWICIE NOWE PRZYCHODY I KREATYWNE MOŻLIWOŚCI”.

~ PÄR ALMQVIST, TRACKLIB

„Tworzymy nową i niezbędną infrastrukturę w globalnym przemyśle muzycznym, umożliwiającą całkowicie nowe przychody i kreatywne możliwości”.

Gen Tsuchikawa, Dyrektor ds. Inwestycji w Sony Innovation Fund, japońskiej firmy Sony Corporation, dodał: „Cieszymy się, że możemy dołączyć do Tracklib, aby wspierać jej innowacyjne produkty i plany rozwoju. Sony Innovation Fund jest dumny, że może inwestować w tak wcześnie powstające i rozwijające się firmy, aby pomóc im w rozwoju i skalowaniu ich technologii.“

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart