PRZEMYSŁ MUZYCZNY

CD Baby wchodzi w układ partnerski z firmą masteringową Cloudbounce

CD Baby chce, aby mastering audio był bardziej dostępny dla artystów korzystających z jego platformy.

Firma współpracuje z automatyczną platformą masteringową CloudBounce, aby umożliwić użytkownikom natychmiastowy mastering swoich utworów bezpośrednio z CD Baby dashboard.

Oparta na algorytmie usługa masteringu kosztuje 4,90$ za utwór.

Usługa CloudBounce działa poprzez przesyłanie pliku o wyższej rozdzielczości (np. 24-bitowego pliku WAV lub AIFF) na osobny serwer, a master ścieżki jest gotowy w ciągu kilku minut.

Artyści mogą następnie zaakceptować ostateczne cięcie lub edytować szereg ustawień w celu zmiany dźwięku.

Według CloudBounce, jego silnik masteringowy jest oparty na „zaawansowanych procesorach audio do inteligentnej analizy dźwięku i masteringu”.

„W MIARĘ JAK ARTYŚCI WYDAJĄ CORAZ WIĘCEJ SINGLI, DAJE IM TO OPCJE MASTERINGU, KTÓRE MIESZCZĄ SIĘ W ICH BUDŻECIE I PRZEBIEGU PRACY. CLOUDBOUNCE ZAPEWNIA, ŻE MASTER NAGRAŃ TYCH ARTYSTÓW ZAWIERA WSZELKIE NIEZBĘDNE POPRAWKI POTRZEBNE DO UZYSKANIA CAŁKOWICIE PROFESJONALNEGO BRZMIENIA”.

~ KEVIN BREUNER, CD BABY

Kevin Breuner, wiceprezes ds. marketingu w CD Baby powiedział: „Duży segment społeczności artystów niezależnych drastycznie zmienia sposób wydawania muzyki. Zdecydowanie następuje zmiana na wydawanie utworów/singli, gdy tylko zostaną one ukończone, a nie tradycyjne wydanie albumu. W miarę jak artyści wydają coraz więcej singli, daje to im możliwości masteringu, które mieszczą się w ich budżecie i organizacji pracy. CloudBounce zapewnia, że master nagrań tych artystów zawiera wszelkie niezbędne poprawki potrzebne do uzyskania całkowicie profesjonalnego brzmienia. Jesteśmy podekscytowani, że możemy dodać kolejny kluczowy serwis dla artystów do naszej oferty. Częścią naszej misji jest wspieranie niezależnych artystów na każdym kroku drogi, aby mogli znaleźć właściwą strategię wydawania i promowania swojej muzyki.

„INŻYNIEROWIE MASTERINGOWI MOGĄ WYKONAĆ NIESAMOWITĄ PRACĘ, ALE NIE ZAWSZE SĄ DOSTĘPNI DLA WSZYSTKICH ARTYSTÓW I NIE ZAWSZE SĄ DOSTĘPNI DLA WSZYSTKICH PROJEKTÓW. ZAUTOMATYZOWANY MASTERING JEST IDEALNYM ROZWIĄZANIEM DLA SAMOZARZĄDZANYCH I POCZĄTKUJĄCYCH ARTYSTÓW”.

~ ANSSI UIMONEN, CLOUDBOUNCE

Dyrektor generalny CloudBounce Anssi Uimonen, dodał: „Inżynierowie masteringowi mogą wykonać niesamowitą pracę, ale nie zawsze są dostępni dla wszystkich artystów i nie zawsze są dostępni dla wszystkich projektów. Zautomatyzowany mastering jest idealnym rozwiązaniem dla samozarządzających się i początkujących artystów. Zmasterowane nagranie brzmi po prostu bardziej profesjonalnie, nadając mu taki połysk, który sprawia, że jest znacznie bardziej prawdopodobne, iż znajdzie się na liście odtwarzania o dużym natężeniu ruchu. To powinien być standard dla wszystkich artystów”.

Właściciel CD Baby AVL Digital został przejęty przez Downton Music Holdings w marcu, podczas gdy artyści CD Baby zarobili ponad 100 milionów dolarów w 2018 roku.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart