PRZEMYSŁ MUZYCZNY

Sony Music zawarł umowę licencyjną z Gismart.

Sony/ATV Music Publishing zawarł globalną umowę licencyjną na treści z producentem aplikacji muzycznych Gismart.

Gismart jest producentem i wydawcą aplikacji muzycznych i gier, z ponad 350 milionami pobrań i 17 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie w całym portfolio produktów.

Nowa umowa pozwoli aplikacjom Gismart, takim jak Karaoke Face, uzyskać dostęp do katalogu Sony/ATV, który obejmuje prawa autorskie dla takich firm jak Michael Jackson, The Beatles, Queen, The Rolling Stones, Lady Gaga, Pink, Pharrell Williams i Stevie Wonder.

Firma współpracuje z Universal Music Publishing Group od zeszłego roku i obecnie pracuje nad rozszerzeniem lokalnych katalogów muzycznych, w tym chińskich, hiszpańskich, portugalskich i rosyjskich.

Wcześniej Gismart ogłosił również swoją pierwszą międzynarodową współpracę artystyczną w ramach aplikacji Beat Maker Go z The Chainsmokers.

„NASZA NOWA STRATEGICZNA UMOWA Z SONY/ATV NAKŁADA DODATKOWE OPŁATY ZA TREŚCI DOSTĘPNE W KARAOKE FACE, KTÓRA JEST PIERWSZĄ NA ŚWIECIE APLIKACJĄ KARAOKE Z MASKAMI I FILTRAMI“.

~ LANA MEISAK, GISMART

Lana Meisak, wiceprezes ds. rozwoju biznesu i marketingu w Gismart, skomentowała: Gismart jest zaangażowany w rozwój „zespołu A” globalnych partnerów muzycznych.

„Nasza nowa strategiczna umowa z Sony/ATV nakłada dodatkowe opłaty za treści dostępne w Karaoke Face, która jest pierwszą na świecie aplikacją karaoke z maskami i filtrami“.

„Z ponad trzema milionami utworów i piosenek katalog Sony/ATV obejmuje każdą epokę i gatunek muzyki popularnej.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł: Beata Ejzenhart