PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Beatport integruje usługę subskrypcji linków ze sprzętem Denon DJ

Beatport i Denon DJ nawiązali partnerstwo licencyjne, które zaowocuje pełną integracją usługi subskrypcji Beatport LINK dla DJ-ów, w tym własnej technologii przechowywania, kompatybilnej ze sprzętem Denon DJ’s Prime Series.

Firmy planują udostępnić tę integrację przed końcem 2019 roku.

Beatport LINK został uruchomiony w wersji beta 14 maja z 30-dniową bezpłatną wersją testową.

Beatport mówi, że partnerstwo wprowadzi również pierwszą w historii usługę, która pozwala DJ-om na zdejmowanie ścieżek i przechowywanie ich bezpośrednio na sprzęcie Denon DJ.

Magazyn offline zostanie udostępniony w ramach dwóch najbliższych planów: Beatport LINK PRO (umożliwiając DJ-om zapisanie do 50 utworów w szafce offline) oraz Beatport LINK PRO+ (pozwalając DJ-om zapisać do 100 utworów w szafce offline).

„JESTEŚMY DUMNI Z OPRACOWANIA PIERWSZEJ USŁUGI MUZYCZNEJ, KTÓRA INTEGRUJE PRZECHOWYWANIE W TRYBIE OFFLINE BEZPOŚREDNIO W SPRZĘCIE DJ’A. BEATPORT LINK DOSKONALE UZUPEŁNIA NASZ SKLEP Z PLIKAMI DO POBRANIA, DAJĄC KLIENTOM MOŻLIWOŚĆ ŁĄCZENIA WŁASNYCH KOLEKCJI Z CAŁYM NASZYM KATALOGIEM”.

ROBB MCDANIELS, BEATPORT, BEATPORT

Beatport i Denon DJ’s rollout obejmie również długo oczekiwane uruchomienie Beatsource LINK.

Beatport i DJcity połączyły siły na początku 2019 roku, aby stworzyć Beatsource, cyfrowy serwis muzyczny dla DJ-ów w otwartym formacie.

Podobnie jak Beatport, Beatsource oferuje zarówno sklep z plikami do pobrania, jak i nową usługę subskrypcji Beatsource LINK, która będzie dostępna w jednostkach z serii Prime.

„Najbliższe możliwości przechowywania w trybie offline ustanowią nowy precedens, umożliwiając DJ-om przechowywanie ograniczonej listy zestawów z naszego katalogu bezpośrednio w sprzęcie Denon DJ. Można się spodziewać dodatkowych integracji oprogramowania i sprzętu co kilka miesięcy w ciągu 2019 roku.“

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart