PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

Spotify testuje sprzęt do samochodu sterowany głosem

Spotify testuje sterowane głosem, samochodowe urządzenie audio w USA o nazwie „Car Thing”. Spotify na swoim blogu oznajmia, że test zostanie przeprowadzony tylko w USA, „z małą grupą zaproszonych użytkowników Spotify Premium”. Dodaje, że może przeprowadzić podobne testy w przyszłości, „więc nie zdziw się, jeśli usłyszysz o Voice Thing and Home Thing”. Post na blogu Spotify potwierdza raporty ze stycznia, które mówią, że firma zajmująca się transmisją strumieniową buduje samochodowy odtwarzacz muzyczny w parze z technologią Flex.

„AMERYKANIE SPĘDZAJĄ 70 MLD GODZIN ZA KOŁEM KAŻDEGO ROKU. TO DUŻO CZASU SPĘDZONEGO NA DRODZE. CO ROBISZ – I CZEGO SŁUCHASZ – ŻEBY PRZETRWAĆ DŁUGIE GODZINY W SAMOCHODZIE.”
~ SPOTIFY

Firma twierdzi jednak, że obecnie nie ma żadnych planów, aby udostępnić Car Thing publicznie.

Spotify twierdzi, że sprzęt został opracowany, aby pomóc mu zrozumieć, w jaki sposób ludzie słuchają treści audio na swojej platformie, i że „skupia się na tym, aby stać się światową platformą audio numer jeden – nie na tworzeniu sprzętu”.

Spotify na swoim blogu: „Amerykanie spędzają 70 miliardów godzin za kierownicą każdego roku. To dużo czasu spędzonego w drodze. Więc co robisz – i czego słuchasz – żeby przetrwać długie godziny w samochodzie. Dlatego Spotify stara się dowiedzieć więcej o zwyczajach słuchania i preferencjach ludzi, aby pomóc swoim użytkownikom uzyskać niezrównane wrażenia”.

 

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart