PRZEMYSŁ MUZYCZNY, STREAMING

SoundCloud uruchomił najnowszą integrację oprogramowania dla DJ-ów z Pioneer DJ

Integracja platformy do strumieniowego przesyłania muzyki z Pioneer DJ następuje po uruchomieniu na początku tego roku z Serato, Virtual DJ i DEX 3.

Firma mówi również, że jeszcze w tym roku będzie wdrażać dodatkowe integracje.

Dzięki nowej aplikacji Pioneer We DJ, użytkownicy SoundCloud mogą teraz strumieniowo przesyłać i mieszać katalog SoundCloud zawierający ponad 200 milionów utworów z ponad 20 milionów twórców, korzystając z subskrypcji Premium SoundCloud Go+.

Samodzielna subskrypcja SoundCloud Go+ kosztuje 9,99 USD miesięcznie, ale w marcu platforma wprowadziła zniżkową ofertę dla studentów w wysokości 4,99 USD miesięcznie.

SoundCloud oferuje również pakiet dla DJ-ów, który obejmuje subskrypcję na przesyłanie, oferując SoundCloud Pro Unlimited i SoundCloud Go+ za 16,99 USD/miesiąc.

W lutym SoundCloud wprowadził nową funkcję dystrybucji, która umożliwia artystom dystrybucję ich muzyki do konkurencyjnych usług transmisji strumieniowej.

Globalne przychody SoundCloud w 2017 roku kalendarzowym wyniosły 90,7 mln euro (102 mln dolarów), co oznacza wzrost o 80% w stosunku do 50,3 mln euro w 2016 roku.

źródło: musicbusinessworldwide.com
tł. Beata Ejzenhart